Ocet se stane neocenitelným pomocníkem v každé domácnosti. Lze využít na ochucování pokrmů, především salátů, i na poctivý úklid v rámci netoxické domácnosti. Napadlo vás ale někdy, že vám ocet dokáže usnadnit i žehlení? Následující trik oceníte v každém případě. Ať už patříte do tábora těch, kteří berou žehlení jako nutné zlo nebo těch, kteří ho považují za relax. Ocet si při žehlení každopádně zamilujete. Uvidíte, jak vám díky němu půjde práce lépe od ruky.
Ocet si poradí i s pomačkaným oblečením
Pokud máte oblečení z velmi mačkavého materiálu nebo jste ho po vyprání špatně pověsili a teď vaše oblíbené košile hyzdí nehezké záhyby, můžete to naštěstí rychle napravit. Stačí, když do roztoku octa s vodou namočíte hadřík a tím poté potřete záhyby, které si přejete vyrovnat. Následně tuto část přežehlete a uvidíte, že během krátké chvilky nebude po nevzhledných záhybech ani památka.
Pozor na tvrdou vodu při žehlení
Většina domácností se potýká s problémy s tvrdou vodou. To se projevuje tak, že vidíte na umyvadle i vodovodní baterii zaschlé bílé nevzhledné stopy. Tvrdá voda a následný vodní kámen, ale může ovlivnit i funkčnost vašich domácích spotřebičů. Vodní kámen velmi často může za zkrácení životnosti vaší rychlovarné konvice. Vzhledem k tomu, že vodu z vodovodu používáte i na žehlení, především na funkci páry, může se vodní kámen objevovat i ve vaší žehličce. Pokud vodní kámen včas neodstraníte, mohlo by se to odrazit i na funkčnosti vaší žehličky, protože se začnou ucpávat její průduchy.
Ocet jako pomocník na čištění žehličky
Do otvoru v žehličce, určeného na vodu, nalijte ocet a zapněte režim páry. Jakmile se ocet odpaří a žehlička zase začne zářit čistotou, vypláchněte zásobník destilovanou nebo převařenou vodou, aby nehrozilo její opětovné zanesení. Ocet využijete i v případě, že jsou na vaší často používané žehličce viditelné spáleniny. Vyrobte si z octu a soli čistící pastu v poměru 1:1, kterou zahřejete na plotně a poté ji nanesete na žehlící plochu žehličky a očistíte s ní spáleniny hadříkem.
Foto: Shutterstock, zdroj: wikiHow, MeganNielsen