Kdo doma občas nepije vodu z kohoutku. Děláme to skoro všichni, a přitom ani nevíme, co všechno kohoutková tekutina obsahuje. Nejde totiž jen o její chuť, která není vždy nejlepší. Voda obsahuje i různé látky, jež byste v ní raději neměli.
Na vodu z kohoutku byste neměli zanevřít
Obyčejná voda by měla tvořit základ vašeho pitného režimu. Čistá voda totiž podporuje správnou činnost celého lidského organismu. Minerály a další látky v ní obsažené pak posilují svaly, nervy i srdce a podporují i zdravý průběh trávení.
Voda je zkrátka naprostý základ našeho těla a každý den bychom ji měli přijmout zhruba dva litry. Přesné množství záleží na fyzické zátěži, hmotnosti a dalších individuálních faktorech.
Proč filtrovat kohoutkovou vodu
Voda z kohoutku bohužel nenabízí vždy úplně ideální složení. Otravy se bát rozhodně nemusíte, protože stav vody i její složení je přísně hlídané. Stejně se v ní však najdou látky, které nejsou zdraví zcela prospěšné.
Nežádoucí látky se do vody mohou dostat až během cesty vodovodním potrubím, které nemusí vždy dosahovat špičkové kvality. Najdeme v ní tak stopy po mikroplastech, vysoké množství chlóru a výjimkou nejsou ani drobná množství antibiotik, analgetik a dalších chemických látek.
Vše za vás vyřeší kvalitní filtrovací konvice
Vodu z kohoutku si však nemusíte zcela zakazovat. Je to nakonec mnohem ekologičtější i ekonomičtější řešení než stále dokola kupovat balené lahve. Abyste měli vodu čistou, stačí si pořídit kvalitní filtrovací konvici. Do té pouze umístíte speciální filtr, který jednou za čas vyměníte. Voda pak bude bez přidaných látek, a navíc bude o poznání chutnější.
Filtr na kohoutkovou vodu můžete umístit i přímo vodovodu. Existuje hned několik variant. Pokud ale tuto možnost nemáte, skvěle ji nahradí filtrovací konvice, která nespotřebuje žádnou energii navíc.
Foto: Shutterstock, zdroj: Watercare, Breville