Největším problémem domácností bývá vlhkost. A ta je převážně zapříčiněna sušením prádla doma zejména v zimě. Jak rychleji usušit prádlo a jaký postup zvolit, si povíme v následujících řádcích.
Co dokáže tenisový míček
V zimě se každý bojí, že když dá prádlo sušit ven, tak mu zmrzne. Není ale daleko od pravdy. Ovšem sušení uvnitř domu nebo bytu může zapříčinit tvorbu plísní a hub. Efektivním postupem může být využití obyčejného tenisového míčku.
Tenisový míček seženete v každém sportovním obchodě. A nestojí ani tolik. Tenisové míčky představují tyto výhody. Především velice urychlí sušení, protože tyto míčky oddělí prádlo a tak také umožní rychlejší proudění teplého vzduchu. Čímž se logicky ničí vlhkost. Taktéž tyto skvělé malé věci umožňují absorbování dané vlhkosti. Proto už vlhkost doma nezažijete.
Další možnosti snížení vlhkosti
V zimních měsících rozumnější prát a sušit oblečení po menších dávkách v našich domovech s omezeným prostorem. Přeplněné sušičky nebo pračky mohou totiž prodloužit dobu sušení a způsobit následné potenciální problémy s plísněmi. Proto vždy perte v menších várkách. Prádlo totiž v pračce bude mít dostatek místa a rychleji se také odstředí v pračce.
V zimě se prádlo suší vždy déle. Proto je vhodné využít také obyčejný ocet místo aviváže. Nejlépe ho použijte místo aviváže. Ocet totiž má antibakteriální účinky na prádlo, což snižuje pravděpodobnost vzniku plísně a zatuchlého zápachu. Nemusíte se ani bát toho, že budete cítit oblečení po octu. Během sušení se totiž typický zápach octu rozptýlí.
Na věšení si dejte záležet
Jestliže věšíte prádlo v místnosti, tak se vyvarujte nutkání přeplnit sušák co nejvíce. Správné rozmístění je klíčové pro optimální proudění vzduchu. Rozumné mezery mezi kusy navíc podporují efektivní odpařování vlhkosti a brání jejímu ukládání na stěnách či stropě, kde by mohla způsobit vznik plísní. Navíc bude prádlo také rychleji usušené.
Foto: Shutterstock, zdroj: Llartextil,