V současné době se snažíme ušetřit, kde to jen jde. Ceny se zvýšily a plýtvat penězi se nevyplatí. Pro mnohé přichází na řadu úsporná řešení, žádné zbytečné útraty. To platí i pro staré žiletky. Nekupujte si hned zbytečně nové! Zkuste je nabrousit.
Prodlužte starým věcem život
Neplýtvejte penězi a zkuste ušetřit i na věcech, které můžete opravit. Než vyhodíte starou žiletku do koše, zamyslete se kolik takových holítek za život pořídíte a kolik za ně fakticky utratíte. Možná byste jim mohly prodloužit život. Přebroušená žiletka samozřejmě nevydrží tak dlouho jako nová, ale snížíte tak jejich spotřebu.
Zázrak jménem alobal
Všichni alobal známe a je součástí většiny domácností. Využití má hlavně v kuchyni namísto pokličky k přikrytí do trouby, na grilování, na uskladnění potravin. Věděli jste, že tento stříbrný zázrak dokáže v domácnosti mnohem víc? Díky němu prodloužíte životnost banánům, zefektivníte praní a sušení prádla, naostříte nůžky a nože. A tím se dostáváme také k žiletkám. Proč nezkusit naostřit tupá holítka alobalem?
Broušení žiletky alobalem
Připravte si roli alobalu. Žiletku ostřete proti směru, tedy obrácenou stranou než se holíte. Postupujte zprava doleva a nevynechejte jediné místečko. Zabere vám to asi 30 vteřin a žiletka opět poslouží svému účelu.
Zostření žiletky džínovinou
Další možností jak upravíte ostří staré žiletky je využití džínoviny. Nejedná se o broušení v pravém slova smyslu. Díky tvrdší látce odstraníte veškeré nánosy vousů a dalších nečistot a žiletka bude o něco déle ostřejší. Potřebujete ruličku od toaletního papíru a džínovinu. Ruličku lehce zmáčkněte a omotejte látkou. Holítkem pak přejíždějte zdola nahoru a opakujte tak patnáctkrát.
Foto: Shutterstock, zdroj: Clipphub, Mybeardgang