Jak správně skladovat potraviny

Zajímá vás, jak správně skladovat potraviny? Pak je dnešní článek přímo pro vás. Projdeme si společně základní zásady skladování těch nejběžnějších potravin, které v domácnosti používáme. Pokud se totiž naučíte efektivně skladovat, ušetříte tím. Potraviny vydrží déle, a vy se tak vyhnete vyhazování zkaženého jídla. Pojďme se podívat, jak na to.

Koření, mouka, luštěniny

Doporučujeme vyjmout z původních obalů a skladovat v plastových krabičkách nebo skleněných dózách. Nadepište si je, abyste měli ve všem pořádek. Takto uskladněné trvanlivé potraviny a koření vám vydrží déle. U koření navíc předejdete tomu, že vám z otevřeného sáčku „vyčáchne“ a ztratí sílu.

U luštěnin a kukuřice nedoporučujeme kupovat v již uvařené v konzervách. Prodraží se vám to, a navíc se mohou časem zkazit, pokud se poruší obal. Pokud chcete mít uvařené do zásoby, udělejte to doma a dejte si je do mrazáku.

Sezónní ovoce – jahody, borůvky, maliny, ostružiny

Kdo by si rád nepochutnal na jahodách nebo borůvkách. Pokud ale není zrovna jejich sezóna, pěkně si připlatíte. Doporučujeme tedy nasbírat či nakoupit tehdy, když je jejich čas a zamrazit. V mrazáku vám vydrží, dokud je nesníte.

Spíž a sklep pro ovoce a zeleninu

Pokud máte spíž či čistý sklep, tak právě zde se nejlépe skladují ovoce a zelenina. Teplota je zde příjemně chladná a není zde příliš mnoho světla. Potraviny vám tak vydrží déle čerstvé. Je důležité je vyjmout z obalu a uskladnit tak, aby měly dost čerstvého vzduchu.

Photo: Pixabay.com

Maso, mléčné výrobky a vejce

Tyto produkty skladujte na nižších přehrádkách v lednici. Teplota je tam totiž nejnižší. Pokud v lednici máte speciální přehrádky, tak přesně do nich patří. Pomáhá zachovat optimální teplotu, díky které budou déle čerstvé. Syrové maso musí zůstat oddělené od ostatních surovin tak, aby s nimi nepřišlo do styku – v igelitovém sáčku nebo přepravce z plastu.

A jak skladujete potraviny vy? Máte nějaké tipy, jak je co nejdéle udržet čerstvé?

Foto: Pixabay, zdroj: Delish