Leštěná měď je prvkem, který přináší do interiéru teplo, eleganci i závan dávných časů. Ve větším zastoupení se používá například v koupelnách či kuchyních, menší dekorativní prvky pak mohou ozdobit konferenční stolky či police v obývácích. Měď vypadá skvěle i ve spojení s přírodními materiály – například dřevem či mramorem. Kde všude ji lze využít a proč se v různých obměnách stále vrací do našich interiérů?
Barevný kov skvěle vynikne na lustrech i kuchyňských spotřebičích
Měď podobně jako růžové zlato nebo leštěná mosaz představuje reflexní teplý kov, který lze skvěle začlenit do jakéhokoliv interiéru. Měď může být součástí nábytku, osvětlení i dalších částí jak v bytě, tak i na terase či zahradě.
Velice oblíbená je jako součást koupelen, kterým dodává venkovský vzhled, podobné je to i v případě kuchyní. Měděné vany vás vezmou zpět do časů vašich prababiček, podobně jako dekorativní měděné nádobí nebo kuchyňské spotřebiče laděné do této barvy.
Asi nejoblíbenějším trendem jsou měděné lustry a svítidla, na nichž tento lesklý barevný kov vynikne nejvíce.
Visací lustry nebo stojací lampy v mědi mohou být doplněny o měděné detaily například na nábytku (měděné nohy u stolu, židlí), na rámech obrazů či zrcadel, nebo na jednoduchých dekorativních předmětech (vázy, svícny a podobně).
S pastelovými tóny vynikne výrazná měď nejlépe
Měděné prvky jsou oblíbené i v industriálním stylu – v takovém případě se mohou nechat vyniknout například i měděné trubky, které tak neplní jen funkci praktickou, ale i dekorační. Oblíbené jsou i měděné vázy, květináče či odpadkové koše, které zajistí nepřehlédnutelný detail.
Měděné kuchyňské nádobí je oblíbenou dekorací.
Měď lze skvěle kombinovat se sklem nebo přírodními materiály, barevně se k ní hodí neutrální pastelové tóny, jako například starorůžová, šedá, či odstíny bílé a vanilkové. Jedná se o nadčasový a velice efektivní materiál, který si své přívržence najde v jakékoliv době.
Foto: Shutterstock.com.