Možná, že vás doma trápí pomalá, slabá nebo nestabilní Wi-Fi. Buď je chyba na straně poskytovatele, nebo jste to vy, kdo vaši Wi-Fi neúmyslně brzdí. Věřili byste, že Wi-Fi signál dovede negativně ovlivnit třeba i obyčejná mikrovlnka?
Jak dochází k rušení Wi-Fi?
Externí signály narušují funkčnost vašeho Wi-Fi připojení, což vede k mrtvým zónám ve vaší síti, pomalému stahování, ukládání pořadů do vyrovnávací paměti a omezené rychlosti procházení.
Televize
Elektroniku se většinou snažíme kumulovat na jedno místo, aby nám nehyzdila celý byt. Ale to nemusí být tím nejrozumnějším řešením. Elektronické přístroje jako jsou televizory nebo herní konzole, mohou způsobovat rušení Wi-Fi, což má za následek slabší signál. Takže router raději dál od nich.
Bluetooth zařízení
Chytré reproduktory a klávesnice mohou Wi-Fi signál narušovat velice výrazně. Bluetooth technologie totiž data odesílá způsobem přeskakování tam a zpět ve stejném frekvenčním pásmu, ve kterém operuje i vaše Wi-Fi.
Mikrovlnka
Elektromagnetické vlny produkované mikrovlnnou troubou ruší Wi-Fi. Pokud máte problémy se signálem právě v kuchyni, možná už znáte viníka.
Chůvičky a vysílačky
Tato drobná elektronika operuje ve stejném frekvenčním pásmu jako Wi-Fi, tudíž 2,4 GHz, což váš Wi-Fi signál dovede značně narušit, protože chůvičky nebo vysílačky se budou snažit obsadit celý kanál.
Další Wi-Fi sítě
Ostatní blízké bezdrátové sítě velmi často způsobují rušení vaší Wi-Fi, zvláště v bytových domech.
Podlahové vytápění
V případě, že internetový signál musí projít více podlažími, může být podlahové topení problém.
Stěny, podlahy a konstrukce
Na Wi-Fi signál mají negativní vliv betonové stěny a podlahy, také silné dřevěné stěny a podlahy a tlusté kovové konstrukce.
Stojatá voda
Voda vytváří pro Wi-Fi signál velkou překážku. Problémem může být třeba i velké akvárium nebo krytý bazén.
Foto: Shutterstock, zdroj: Thewifispecialist, Networkworld