Koho by netrápil nepříjemný zápach z toalety. Přitom odstranění zápachu se dá dosáhnout obyčejným droždím. Jeho použitím docílíte zavedení kvasinek do septiku, které na čistě přírodní bázi pomáhají rozkladu biologického odpadu, který se v septiku nachází.
Provoněná domácnost
Zápach z toalety je velmi nepříjemný a dokáže zkazit pocit čistého domova, i kdyby byl uklizený maximálně dokonale. Každý, kdo si občas přivede domů návštěvu, si přeje, aby se jí naše navštívené prostředí líbilo a cítila se komfortně. Vždyť o komfort a pohodlí v našich domovech jde především. V dnešní době je mnoho kvalitních přípravků, ty jsou ale často poměrně finančně nákladné. Mimo čistící přípravky nalezneme v obchodech různé designové vůně, vonné tyčinky, svíčky, spreje nebo aroma lampy. Žádná z těchto dekorací a doplňků však nedokáže odstranit zápach ze septiků trvale, tedy abychom je nemuseli denně využívat.
Jak správně udržovat septik
Další významná podstata je, že chemické přípravky jsou ve velké míře velmi neekologické. Septik je založen na čistě přírodní bázi, a tak by se do něj nemělo dostat nic, co by mohlo narušit jeho přírodní funkčnost. Přitom odstranění zápachu se dá dosáhnout obyčejným droždím. Jeho používáním dosáhnete zavedení kvasinek do septiku a podpoříte tím jeho bakteriální rovnováhu. O septik je potřeba se starat i jinak, pravidelné odčerpávání a kontrola funkčnosti je nezbytnou součástí celého procesu. Nepříjemný pach může pocházet i z tvorby usazenin či vodního kamene, na jeho odstranění postačí obyčejný ocet, nebo kyselina citronová. Pro dokonalé vybělení použijte jedlou sodu. Pro ještě lepší účinek můžete do toalety nasypat jedlou sůl případě mouku. Zvolíte-li údržbu toalety těmito přírodními látkami, dostane se vám pocitově příjemnějšího bydlení a podpoříte tím i udržitelnost čistého životního prostředí.
Foto: Shutterstock, zdroj: Handimania