Bojujete se šmouhami na podlaze i po důkladném vytírání? Klíč není v drahém mopu, ale správném přípravku. Zkuste použít sůl a sami uvidíte, jaké zázraky s podlahou dokáže. Jak na to?
Sůl vyhubí bakterie, plísně i pachy
Jedním z hlavních pozitiv používání soli k vytírání jsou její dezinfekční schopnosti. Voda se solí skvěle funguje jako prevence proti vzniku plísní a rozmnožení bakterií. Účinně pohlcuje také nepříjemný zápach a zanechá vaši podlahu krásně čistou.
Solný roztok vyzkoušejte i v koupelně
Sůl dokáže spolehlivě pohlcovat okolní vlhkost, a tak se hodí i do místností, kde s tímto neduhem často bojujeme. Vyzkoušejte ji tak i v koupelně nebo kuchyni, kde navíc minimalizuje riziko vzniku plísně a nepříjemného zápachu.
Solný roztok je zcela nezávadný a neublíží dětem ani zvířatům. Jeho skvělé účinky při vytírání se tak nebojte vyzkoušet na vlastní kůži.
Jak vytírat solí bez mopu
Solný roztok vašemu mopu nijak neublíží. Pokud ho ale i přes to nechcete používat nebo ho nemáte zrovna po ruce, přinášíme řešení! Naše babičky neznaly dnešní vymoženosti, které máme k vytírání běžně k dispozici. A tak používali například smeták obalený hadrem.
Jak to udělat, aby hadr ihned nespadl? Jednoduše uprostřed vystřihněte drobný otvor a tím provlékněte násadu koštěte. Vytírání pak půjde prakticky samo.
Jak připravit solný roztok na vytírání
Vytírat solí je naprosto triviální. Stačí jen do litru vody rozpustit tři polévkové lžíce obyčejné soli. Pečlivě roztok zamíchejte a můžete se pustit do práce. Množství soli nenavyšujte, aby na podlaze nevytvářela šmouhy.
I když je sůl šikovným pomocníkem, používejte ji k vytírání pouze občas a střídejte ji s běžnými prostředky na vytírání nebo alespoň čistou vodou. Tím docílíte správného působení soli a zároveň uchováte svoji podlahu v prvotřídním stavu.
Foto: Shutterstock, zdroj: Homesandgardens, wikiHow