Upéct kuře v troubě patří mezi jednoduchá, ale výtečná jídla, na kterých si pochutná celá rodina. Rovnoměrně upečené kuře s křupavou kůrkou není záležitost pouze správného pečení, ale také nákupu vhodného a kvalitního masa. Čerstvé maso nepoznáte jen podle uvedeného data spotřeby na obalu. Čemu byste tedy měli věnovat pozornost?
Píchněte do masa prstem
Pokud neradi saháte na syrové maso, tak věřte, že ověřit si čerstvost kuřecího masa i pomocí rychlého a krátkého doteku, se vám jednoduše vyplatí. Jestli totiž do masa píchnete a ono se vám rychle vrátí do původního stavu, je to známka čerstvosti masa. Jeho pružnost vám totiž ukazuje, že je v něm dostatek vody, která jeho zabalením do plastového obalu ještě neklesla. Čím déle je maso zabalené, tím je jeho pružnost menší.
Pozorujte barvu masa
Jestli se chystáte upéct celé kuře nebo kuřecí stehna, jejich kvalitu poznáte z kůže. Možná vám teď přišlo na mysl, že žlutá kůže je špatná kůže. Nenechte se ale mýlit. Žlutá kůže neznamená, že je maso zkažené, ale ukazuje to na fakt, že kuřata jsou krmena především kukuřicí, jejíž žlutá barva se tak promítá i do vzhledu celého kuřete. Barvu drůbeže také ovlivňuje o jaký druhý druh se jedná. Některé druhy mají přirozeně světlejší barvu, než jiné. Čerstvé kuřecí maso má většinou narůžovělou barvu, pokud je bílé až šedivé, jedná se o známku toho, že je poněkud starší.
Pozor na nepříjemný zápach
Zkažené kuřecí maso stoprocentně poznáte podle toho, že začne zapáchat. Čich je v určování čerstvosti masa důležitý indikátor, proto ho nepodceňujte, a jakmile se vám maso nebude z nějakého důvodu zdát, rovnou ho vyhoďte. Vyhnete se tak případným zdravotním komplikacím. Pozor také na to, pokud se vám budou kuřata zdát nafouklá a po dotyku pouští vodu. To je častý podfuk výrobců, kteří uměle zvyšují váhu kuřat za pomoci vstříknuté vody. Nemělo by to být ale zdravotně na závadu.
Foto: Shutterstock, zdroj: says, NDTV.Food