Spousta lidí jednoduše neví, jak si poradit v moment, kdy má malý byt. A je to nepříjemné, protože prostor navíc zkrátka nenajdete, a tak je potřeba vylepšit a uspořádat interiér tak, aby bylo možno dohnat chybějící metry čtvereční. Dáme vám pár rad, jak na to.
Vestavěné spotřebiče rozšíří kuchyň nevídaným způsobem
Jednou z možností, jak ušetřit hromadu prostoru, jsou vestavěné spotřebiče. Většinou se jedná o kuchyň, ale stejně tak lze například ušetřit prostor i v obývacím pokoji či ložnici. Různé spotřebiče totiž jde schovat do skříňové podoby, popřípadě lze rozšířit prostor i tím, že namísto stolku na televizor použijete kvalitní držák na zeď.
Správná práce se světlem pomůže
Prostor nám mnohdy přijde stísněný také kvůli tomu, jak se v místnosti pracuje se světelnými prvky. Jakmile jsou světelné prvky na zdech nebo schované částečně za nábytkem, tak stíny a špatné nasvětlení tvoří tmavší a opticky úzký prostor. Zkuste zainvestovat do bodových světel, které dokážou z několika míst jednolitě a kvalitně osvětlit celý prostor. Navíc bílé světlo působí na oči mnohem příjemněji.
Jednoduché parketové pravidlo
S optickými vjemy napomůže i správná práce s podlahou. Pokud chcete dělat novou podlahu s jakýmkoliv parketovým vzorem, tak můžete dosáhnout skvělých výsledků.
Libovolnou krytinu pokládejte tak, abyste prostor opticky nafoukla – čili tak, aby vzor směřoval do úzkého prostoru, který by jinak zasloužil rozšíření. Velmi úzkou chodbu tak můžete opticky rozšířit podlahu položenou kolmo na délku chodby.
Platí také, že tmavá podlaha místnost dokáže opticky zmenšit a kombinuje se dobře se světlými i tmavými stěnami. Naopak světlá podlaha interiér opticky zvětší a projasní díky odrazu světla.
Posuvné dveře ušetří za čtyři metry!
Poslední tip, na který se často zapomíná. Pokud nahradíte klasické dveře v bytě posuvnými, tak můžete ušetřit až čtyři metry čtvereční! Při běžném počtu tří až čtyř dveří v bytě to najednou dělá půl místnosti uvolněného prostoru.